E-posta adresim çalındı ne yapmalıyım!

E-posta adresiniz birçok uygulama ve internet hizmetinin giriş noktasıdır.

Bankacılık, alışveriş ve sosyal medya gibi internet ortamında tanımlı olan e-posta adresinizin çalınması halinde mağdur olabilirsiniz.

Bu nedenle tek bir e-posta adresi yerine birden fazla e-posta adresi ve farklı şifreler oluşturarak mağdur olmaktan kurtulabilirsiniz.

Ayrıca diğer güvenlik doğrulamalarını da yerine getirmeyi unutmayın.

Mail adresinize kayıt ettiğiniz tüm bilgiler sizin şifrenizi tekrar kurtarmanız için gerekli olacaktır. Bu sebeple mail adresinizi açarken kullanmış olduğunuz bilgileri hatırlamanız gerekmektedir. Şirketler size daha iyi bir hizmet sağlamak için sizden bazı kişisel bilgiler talep ederler. Çünkü şiketlerin çoğu size ücret talep etmeden hizmet vermektedirler. Bazı mail adresi şirketlerinin tüm mail adresleri dolduğu için kullanılmayan mail adreslerini boşa çıkararak yeni talep eden müşterilerin hizmetine sunmaktadır.

E-posta adresinizin çalınması günümüzde pekte kolay değildir. Mail adreslerimizini güvenlik ayarlarını iyi yapmadığımızda sosyal mühendislik yapan şahıslar şifrenizi hackleyebilir.

En temel sorun bizim mail adreslerimizi kullanmayı bilmememizdir. Güvenlik ayarları yapılan bir mail adresinin şifreleri kesinlikle çalınmazlar. Bunun için ilk sorun kullanıcıların bilinçsiz teknolojiyi kullanmak istemeleridir.

Bu konuyla alakalı olarak websitemizde daha ayrıntılı makalelerimizi göz atmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir