Türk Telekom 500 TL hediye kazandınız. DİKKAT!

Instagram veya Facebook profillerinizde ekli bulanan arkadaşınızın hikaye veya anlık durumunda “Tebrikler! 367019092 referans nolu Türk Telekom Kullanıcısı kampanya dahilinde 500 TL kazanmıştır.iyi günler dileriz. TT AŞ. B003” böyle bir paylaşım yapıldığını görmeniz durumunda arkadaşınızın sosyal medya paylaşım profil şifresi bilgisi ve rızası dışında değiştirilmiştir.

Arkadaşınıza bu hediyeyi nasıl kazandın? diye bir mesaj göndermeniz halinde sizede hediye kazandırabileceğinden bahsedecektir.

İlk önce cep telefon hattınızın faturalı olup/olmadığı sorulacak.

Eğer hattınız faturalı ise “AÇIK” yazıp 2020 ye mesaj göndermenizi isteyecek. Bu şekilde faturalı hattınızın online alışveriş yapmanıza izin vermiş olacaksınız.

Arkadaşınız olduğunu düşündüğünüz dolandırıcı “JP50” yazıp 3544 de mesaj göndermeniz halinde hattınıza hediye geleceğinden bahsedecek. Göndereceğiniz her mesajda yaklaşık 100 TL faturanıza para yansıyacaktır. Faturanıza yansıyan tutarlar; online oyun parasıdır. Dolandırıcı bu online oyun paralarını oyun içerisinde satarak nakite çevirmektedir.

Dolandırıcısının ikinci bir planı vardır.

Eğer gsm hattınız faturalı değil ise banka hesabınıza hediye 500 TL para yatacağına ikna etmeye çalışır.

Sizden internet/mobil bankacılığınıza giriş yapmak için T.C. Kimlik / Müşteri Numaranızı ve Şifrenizi akabinde cep telefonunuza gelen onay şifrenizi isteyecek.

Bu şekilde internet/mobil bankacılığınıza erişim sağlayan kişi hesabınızdaki tüm parayı QR kartsız işlemler kısmından ATM cihazından paranızı nakit çekebilecek. Hatta anlık kredi başvurusu yapıp hesabınız üzerinden kredi çekip onu bile ATM cihazından çekebilirler.

Dolandırıcının üçüncü bir planı daha var.

Eğer gsm hattınız faturalı hattınız yok ise, eğer mobil/internet bankacılığınız yok ise sizin instagram profil bilgilerinizi ve şifrenizi isteyecek.

Daha sonra sizin instagram profilinizin şifrenizi değiştirip profilinizdeki arkadaşlarınızı dolandırmaya çalışacaktır.

Eğer maddi şekilde dolandırıldıysanız; maddi zararınızı hiçbir gsm operatörü veya banka paranızı iade etmez. SİZ SİZ OLUN SOSYAL MEDYADA HER GÖRDÜĞÜNÜZE İNANIP, HEDİYE ÇEKİ KAZANMAK İÇİN DOLANDIRILMAYIN.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir