Iphone (ios) güvenlik ayarı

Sadece Türkiye’mizde yaklaşık 10 milyon kişi apple iphone cep telefonu kullanmaktadır. Kullanıcı sayısının bu kadar fazla olması, bu cihazların bir o kadar da güvenilir olduğu anlamına geliyor.

Bu güvenilir iphone cep telefonlarını nasıl daha güvenilir kullanabiliriz?

Güncel işletim sistemi kullanılması.

Iphone cep telefonunun Ayarlar > Genel > Yazılım güncelleme menüsünden güncelleyebilirsiniz. Telefonunuzda ki güvenlik zafiyetini minimize etmiş olursunuz.

Face ID, Touch ID veya ekran parolası kullanılması.

Iphone telefonunuzun üçüncü şüpheli şahıslar tarafından kullanılmaması için Face ID, Touch ID veya ekran parolasını Ayarlar > Face ID ve Parola menüsünden ayarları yaparak kullanabilirsiniz.

10 hatalı paroladan sonra verileri silme ayarını kullanın.

Iphone telefonunuzu kullanmak isteyen kötü amaçlı bir kişi 10 hatalı parola girmesi halinde telefonu fabrika ayarlarına dönmesi ayarını kullanmanız sizin daha güvenilir bir iphone kullanmanızı sağlar. Ayarlar > Parola > Verileri Sil menüsü aktif olmalıdır.

Yüklemek istediğiniz uygulamalara dikkat.

Iphone telefonunuza App Store den indirmiş olduğunuz uygulama/oyunların çalışması izin verilen izinler dikkat edin. Bazı virüs içerikli uygulamalar/oyunlar kullanmadan önce sizden bazı izinlere onay verilmesini ister. Sizin vereceğiniz onaylardan sonra program açılır. Bu izinler sizin rehberinize, fotoğraf galerinize vs. uzaktan erişim sağlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir